Skip links

Kompleksowa budowa domu — samemu czy z firmą?

W Polsce jeszcze do niedawna bardzo popularne było budowanie domów metodą gospodarczą. Obecnie coraz więcej osób decyduje się jednak na zatrudnienie firmy budującej domy pod klucz. Takie rozwiązanie to zazwyczaj ogromna oszczędność czasu i nerwów. Dowiedz się, dlaczego warto na placu budowy zaufać fachowcom.

Częstym powodem, dla którego Polacy tak licznie decydowali się samodzielnie budować domy pod klucz, była oczywiście oszczędność. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że budowanie metodą gospodarczą nie zawsze jest bardziej opłacalne. Brak znajomości aktualnych trendów, brak aktualnej wiedzy, czy niewystarczające umiejętności budowlane mogą przynieść więcej szkód niż pożytku. Warto pamiętać, że inwestycja w zatrudnienie firmy budującej domy pod klucz może okazać się uzasadniona ekonomicznie w dalszej perspektywie, choćby na etapie eksploatacji obiektu.

Czym zajmują się firmy budujące domy pod klucz?

Na terenie Warszawy czy Pruszkowa działają firmy budujące domy pod klucz. Zazwyczaj jednak ich działalność nie ogranicza się do prac budowlanych czy remontowych. Dobrym przykładem jest firma Domy Plus, która gwarantuje swoim klientom kompleksową budowę domu – wraz z doradztwem, dopełnieniem formalności i zakupami. Co zapewnia?

  • Bezpieczeństwo — współpraca odbywa się zgodnie z warunkami określonymi w umowie.
  • Szybką realizację prac i działanie zgodnie z założonym harmonogramem budowy.
  • Oszczędności — związanie z zakupem materiałów budowlanych, a także eksploatacją budynków, w których zastosowane zostaną rozwiązania energooszczędne.
  • Wdrożenie zindywidualizowanych rozwiązań — inwestorzy wolą unikać schematów. Zamiast tego oczekują rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb oraz budżetu.

Powyższe założenia powinny realizować profesjonalne firmy budujące domy pod klucz. Dobrze, jeśli oprócz budowy domu, zajmą się też aranżacją terenu zewnętrznego.

Spokój inwestorom gwarantuje także wsparcie na etapie dopełniania formalności. To one budzą największą grozę i lęk przed nieznanym. Jeśli nigdy wcześniej nie budowałeś domu, natłok dokumentów może Cię zaskoczyć. Zatrudnienie firmy, która zajmuje się kompleksową budową domu, jest rozwiązaniem również tego problemu. Często specjaliści pomagają nawet w wyborze działki.

Zalety budowy domu pod klucz

Na podstawie powyższych informacji, kiedy zapoznasz się ze szczegółową ofertą firmy budującej domy pod klucz, prawdopodobnie będziesz już pewien, że jest to najlepsze rozwiązanie. Szczególnie, jeśli inwestujesz na terenie Warszawy czy innego dużego miasta, możesz oczekiwać sporych oszczędności – zarówno finansowych, jak i czasowych. Poznasz termin i koszty całej inwestycji, przez co żadne dodatkowe wydatki nie zaskoczą Cię w trakcie budowy.

Inną zaletą tego rozwiązania jest powierzenie prac jednej firmie. Nie musisz martwić się dogrywaniem terminów pomiędzy poszczególnymi podwykonawcami, jak również tracić czasu na szukanie, kupowanie i przewożenie materiałów. Czujesz się pewniej, kiedy każdy zakup możesz skonsultować ze specjalistami, a nawet całkowicie zdać się na nich w tym aspekcie. Ważne jednak, aby cała budowa domu pod klucz przebiegała w atmosferze wzajemnego zaufania.